Potravinářské prostory vyžadují efektivní čisticí prostředky a dezinfekce. Navíc musí být prostředky vhodné k použití u potravin.

Ekologické profesionální čisticí prostředky pro potravinářství

Vhodné pro kuchyně a jídelny

Bez vůní a parfémů

Silné a přesto ekologické

Profesionální – účinné na daný problém

Koncentrované – nízká cena mycí dávky

Bez „drhnutí“, jednoduše fungují

Ekologické profesionální mycí gely a oplach – nastavení dávkování, prvotní zavedení produktů a následná kontrola zajištěna se servisním technikem.

Ekologické mycí a oplachové prostředky do myček nádobí

ECO-TOP GSM Ekologický mycí gel do myčky nádobí

Mycí gel pro profesionální myčky nádobí.

Lerapur® ECO-TOP GSM classic
Ekologický mycí prostředek do profesionálních myček nádobí
Lerapur® ECO-TOP GSM classic je koncentrovaný, velmi účinný prostředek na mytí nádobí. Vhodný pro všechny typy profesionálních a velkokapacitních myček na nádobí s příklopem, pultové a myčky na sklo. Pro všechny tvrdosti vody. Snadno odstraní různé nečistoty, jako jsou například čaj nebo zbytky kávy ze sklenic a šálků.
Z příborů a nádobí odstraní zbytky škrobu, bílkovin a tuků. Prostředek je bez látek, které mohou poškodit odpadní vody, jako jsou fosfáty, NTA, EDTA a sloučeniny chlóru – nevyvolávají nepříjemné pachy. Pro hospodárné a hygienické čištění při nízké spotřebě od 1 – 2 g / l. Dosahuje nejlepších možných výsledků v kombinaci s oplachovým prostředkem Leracid® ECO-TOP Klarspüler.

ECO-TOP Klarspüler Ekologický oplach do myček nádobí

Leracid® ECO-TOP Klarspüler
Ekologický kyselý oplachový prostředek – rinse aid

Koncentrované kyselé leštidlo pro oplach nádobí na bázi kyseliny citrónové – vhodný pro všechny profesionální a velkokapacitní myčky včetně myček skla. Odstraňuje a zabraňuje usazování vodního kamene v myčkách. Křišťálově čisté sušení bez skvrn na všech druzích nádobí – účinné také ve tvrdé vodě.
Nejlepších výsledků se dosahuje ve spojení s mycím prostředkem Lerapur® ECO-TOP GSM premium a Lerapur® ECO-TOP GSM classic.

Xon-forte

ekologický odmašťovač do potravinářských provozů na gril a troubu

Uvolňuje mastnotu a bílkoviny bez mechanického čištění, zbytky smažení a připečenin.

 • odstraní připečenou mastnotu či saze ze skla krbu
 • konvektomat – jedno mytí 5 Kč
 • je bez zápachu

Čisticí prostředek na grily, trouby, plotýnky, fritézy, konvektomaty, obklady a dlažby. (Nepoužívat na plochy citlivé na alkálie, př. hliník, eloxal, lak).

Neředěný na gril, trouby apod. na teplé plochy 40-60 °C.

Ředění na vytírání: 60 ml na 1 l teplé vody.

Spotřeba na m²: čištění povrchů 0,5-1 ml, vytírání 20ml

Vinox-eco

Odstraňovač vodního kamene a mastnoty v potravinářství

 • na vodní kámen a mastnotu současně
 • dřezy, pracovní nerezové plochy
 • odvápnění strojů, automatů, myček, praček

Vysoce aktivní čisticí prostředek na kyselinové bázi s ochranou proti korozi. Neobsahuje vonné látky ani barviva, bere ohled k životnímu prostředí. Uvolňuje vodní kámen, tuková a olejová znečištění, leští nerez. Určen do potravinářství. (Nepoužívat na plochy citlivé na kyseliny.)

Ředění pro vytírání: 0,5 l na 5 až 8 l vody. Do sprejové láhve 50 ml na 0,5 l vody.

Spotřeba na m²: Intenzivní čištění: 75–150 ml, čištění povrchů: 5 ml

Disoman

Superkoncentrát pro ruční mytí nádobí.

 • vysoce koncentrovaný a účinný
 • neobsahuje barviva ani vonné látky
 • velmi šetrný k pokožce

Má vynikající schopnost rozpouštění tuků, ideální pro mytí ve vodní lázni. Optimalizovaná kombinace účinných látek neovlivňuje potraviny. Díky odmašťující síle je ideální také pro mytí povrchů či podlah v kuchyních.

Použití: 1 stříknutí (odpovídá cca 2,5 ml) do 5 litrů teplé vody.

Spotřeba 0,5-1 ml na 1 litr vody.

LERASEPT L 420

Mytí a dezinfekce v jednom kroku, rozpouští tuky a bílkoviny, výborné pro potravinářství.

 • Dezinfekce a mytí 2 v 1
 • Také virucidní (HIV, HBV, HCV, chřipkové viry) již při 1% koncentraci 5-15 min.
 • Bez chlóru a zápachu, šetrná k povrchům, leští nerez
 • Certifikát NSF a IHO – šetrnější dezinfekce

Dezinfekce povrchů všeho druhu ve výrobních a prodejních prostorách nejen v potravinářském průmyslu (na stroje, mlýnky, kráječe, pulty či podlahy). Myje a dezinfikuje jedním krokem, je bez chlóru a alkoholu na bázi kvartérních sloučenin. Leští nerez a šetří povrchy. Rozpouští a emulguje tuky, bílkoviny i pigmenty. Výborný mikrobiocidní účinek, během 5-15 min. při nízké 1-2,5% koncentraci (bakterie, viry, kvasinky). Vhodné do spreje. Nemá žádný zápach, používání pro pravidelný úklid je příjemnější pro personál a zákazník místo chlórového zápachu má možnost cítit příjemnější vůni připravovaného jídla.

Lerasept FP 408

Alkoholová bezoplachová čisticí dezinfekce do 15 sekund

Bezoplachová alkoholová dezinfekce s účinností do 15 sekund, která současně čistí a leští. Určena také do potravinářských provozů.

 • Jedinečná alkoholová dezinfekce, která čistí
 • Dezinfekční efekt již během 15 sekund (proti HIV, HBV, HCV, chřipkové viry)
 • Neoplachuje se ani z povrchů určených pro potraviny, odpaří se
 • Ideální do míst s ekologickým zaměřením
 • Certifikát IHO – šetrnější dezinfekce

Okamžitá dezinfekce ve spreji bez nutnosti oplachu vodou. Dezinfekční účinek již během 15 sekund proti bakterím, plísním i virům. Proti kvasinkám účinkuje během 3 minut. (baktericidní, fungicidní, virucidní 15 s., levurocidní 180 s.) Dezinfikuje, myje, odmašťuje a leští bez vůně.

Dezinfikované plochy mohou ihned po uschnutí přijít do kontaktu s potravinami. Vhodná varianta dezinfekce pro místa s čističkami odpadních vod. Pro potravinářské podniky, nápojový průmysl, sanitární zařízení a jiné veřejné prostory a pro okamžité očištění členitých míst či nástrojů.

Zamezuje rezistenci mikroorganismů. Vhodný pro všechny materiály i plasty odolné vůči alkoholu. Neředí se. Balení 750 ml ve spreji a kanystr 10 l pro opětovné doplnění.

BioFinder – účinný nástroj ke kontrole hygieny

Levně a bez čekání na výsledky stěrů – za 30 sekund víte, zda máte dobře dezinfikovaný povrch.

 • Za 30 sekund zjistíte, zda je povrch bez patogenů, plísní a bakterií.
 • 500 ml = až 100 aplikací

 Inovativní řešení pro zjištění biofilmů a kontaminace patogeny, bakteriemi, plísněmi na povrchu. BioFinder odhalí mikroorganismy, které jsou původci onemocnění z potravin jako Listeria monocytogenes, Salmonella spp., Escherichia coli,Staphylococcus aureus a Cronobacter sakazakii nebo způsobující kažení potravin – Pseudomonas spp.

Utěrka Microfibre 5 ks

Jemná hygienická utěrka Microfibre Chicopee výborná na leštění. Je ze 100% mikrovlákna, důkladně čistí beze šmouh, nepouští žmolky, nedrolí se, je antibakteriální a s dlouhou životností – lze prát v pračce (360 cyklů).

Jemná hygienická utěrka Microfibre Chicopee je ideální pro gastronomické provozy a hotely, kde zajistí snadný úklid všech povrchů.

Utěrka Lavette Super 10 ks

Rychleschnoucí utěrka pro optimální hygienu s minimem zápachů. Hrubší struktura pro větší nečistoty. Antibakteriální a s dlouhou životností – lze prát v pračce (360 cyklů).

Jedinečná kombinace vláken ve výrobcích Chicopee – Lavette Super zajišťuje jejich antibakteriální účinek předcházením růstu populace bakterií.

Utěrka Coffee Towel 10 ks

Chicopee® Coffee Towel je prvním čisticím hadříkem specificky navrženým k čištění kávovarů.

Udržování vašeho zařízení v čistotě a hygienicky nezávadném stavu je pro skvěle chutnající kávu zásadní. Díky své skvělé tepelné odolnosti a čisticímu účinku výrobky Chicopee® Coffee Towel zajistí, že si budete znovu a znovu vychutnávat kávu nejvyšší kvality.

Parní tryska je nedílnou součástí vašeho kávovaru. Pokud ji ale vhodným způsobem neudržujete, může být živnou půdou pro nebezpečné bakterie
nebo způsobit mechanickou poruchu. Pro snadný a účinný úklid nabízí výrobky Chicopee Coffee Towel následující výhody:

 • Tepelná odolnost (250°C) – testováno v souladu s normou ISO 12127
 • Certifikace pro styk s potravinami – důležité při používání mléka
 • Perforovaná vlnitá struktura – vylepšená ochrana proti bakteriím, snadnější máchání a opakované použití
 • Lze prát v pračce – určeny k opakovanému použití