Mnohé čističe mají ekologické varianty, které v žádném případě nezaostávají svou účinností za těmi bez ekologických certifikací Ecolabel. Nyní již existuje mnoho produktů např. od výrobce Kiehl, které jsou šetrnější k přírodě a velmi vám usnadní úklid.

Proč zvolit ekologické profesionální čisticí prostředky?

Ekologické – šetrné k životnímu prostředí

Profesionální – účinné a koncentrované

Ušetří čas potřebný k úklidu

Nízká cena mycí dávky

Bez „drhnutí“, jednoduše fungují

Rivamat, ekologický čistič podlah či koberců

Velmi účinný na zažranou špínu, nepění, také pro strojní čištění

 • velmi silný přesto ekologický
 • bez tenzidů, enzymů, fosfátů a vůně
 • ideální do strojů.
 • na podlahy i koberce

Generální čistič bez enzymů, fosfátů a tenzidů. Univerzálně použitelný, rychle rozpouští nečistoty z podlah i koberců. Je bez tenzidů a tím snižuje opětovné znečištění např. textilních krytin. Zvláště vhodný pro strojní použití. Výborný na mikroporézní slinutou dlažbu a koberce ze syntetických vláken.

Ředění: běžný úklid mopem 50 ml, intenzivní úklid 100-1000 ml k 10 l studené vody.

Spotřeba na m²: 1 ml, intenzivní čištění: 10 ml

Patronal-eco

Silný sanitární čisticí prostředek na baterie s ochranným účinkem.

 • velmi silný – odstraní nános vodního kamene
 • šetrný k bateriím, chromu, plastu
 • tvoří film proti usazování nečistot

Na všechny oblasti v sanitárních prostorech i plastové zástěny u sprch, dlažbu, keramiku a ušlechtilou ocel. Vodní kámen doslova vyšumí a omyje rez i zbytky kosmetiky. Vytváří ochrannou vrstvu, baterie již není nutné leštit, voda z nich stéká. (Nepoužívat na emailové, polyamidové a na kyseliny citlivé umělé a kamenné povrchy.)

Neředěný nebo ředit pro vytírání 5 ml na 4 l vody.

Spotřeba na m²: čištění povrchů 1,5-5 ml

SanEco

koncentrovaný, rychle působící sanitární čisticí prostředek na koupelny a WC

 • koncentrát – nutno ředit, ideálně do láhve s tvorbou pěny
 • 0,5l roztoku do spreje stojí 21 Kč
 • vhodné na každodenní úklid

Pro každodenní úklid usazenin vodního kamene a na něj vázaných nečistot. Zamezuje ulpívání vápníku na čištěných plochách. Použití na všechny plochy a předměty v sanitární oblasti, které jsou odolné kyselinám a vodě. Ideální pro časté mytí koupelen a sanitárních prostor i baterií, na nichž vytváří vrstvu chránící před ulpíváním nečistot. (Nepoužívat na povrchy, které obsahují vápník, jako např. mramor a betonové teracco.) Je cenově velmi výhodný, jelikož se jedná o superkoncentrovanou formu, která se ředí.

Roztok (stříkací láhev): 40 ml na 500 ml vody. Vytírání: 40 ml na 4 l vody.

Spotřeba na m²: čištění povrchů 0,4 l

Sanikal-eco 

Ekologický zásaditý sanitární čisticí prostředek s vůní. Bez kyselin a chlóru.

 • bez kyselin a chlóru
 • provoní místnost
 • čistí potrubí od mastnot

Čisticí prostředek neobsahuje kyseliny ani chlór a je určen k použití na všechny povrchy v sanitární oblasti. Rozpouští denně vznikající usazeniny vodního kamene a mýdel, stejně jako olejové a mastné nečistoty. Ošetřené plochy odpuzují vodu a nečistoty, vhodný k čištění armatur a baterií. Ekologický čistič koupelen a WC bez chlóru a bez kyselin. Zásaditý čisticí prostředek pro běžné mytí sanitárních prostorů s intenzivnější příjemnou svěží vůní. Díky alkalickému nastavení je vhodný na odstranění tukových nečistot z koupelen a ze sanitárních prostorů. Při použití intenzivně a čerstvě voní.
Neředěný nebo ředit 1 stříknutí (5 ml) na 4 l studené vody.
Spotřeba na m²: 0,4 ml

Parketto clean, koncentrát, Kiehl

Čisticí a mycí prostředek na dřevěné podlahy prostředek na parkety a laminátové podlahy.

 • mytí dřeva i laminátu
 • bez mýdel a vosků

Prostředek s vysokým čistícím účinkem a schopností vymývání nečistot z dřevěných podlah. Je šetrný k materiálu a pokožce, jemně parfemovaný.

Ekologický čisticí prostředek na dřevěné parkety a laminátové podlahy. První fáze mytí dřevěných podlah. Určený také pro ty podlahy, které nejsou ošetřeny vosky nebo laky. Prostředek neobsahující mýdla ani vosky, s vysokým čistícím účinkem a vysokou schopností odnosu nečistot. Je šetrný k materiálu a pokožce, jemně parfemovaný.

Ředění: 25 ml k 8 l studené vody.

Optima, univerzální ekologická leštěnka a čistič

Odstraní běžné nečistoty a vyleští okna, vhodné na LCD monitory či TV.

 • univerzální jemný čistič a leštěnka
 • speciálně vhodný na plasty – nábytek – sklo – plexisklo
 • vhodný na TV a LCD monitory

Ke každodennímu čištění všech voděodolných povrchů a předmětů. Ideální na umělé povrchy, plexiskla, monitory a skleněné plochy či dřevo. Čistí a zasychá bez šmouh.

Účinně odstraní běžné nečistoty a vyleští okna. Ideální ke každodennímu čištění všech voděodolných povrchů a předmětů speciálně na plastové povrch, které nejen čistí, ale ochraňuje je proti okorávání. Je vhodná také na čištění obrazovky TV, monitory, tablety, telefony, LCD displeje. Plexiskla a pracovní umělé plochy budou chráněny.

Neředí se.

Spotřeba na m²: čištění povrchů 3 ml

Utěrka Microfibre 5 ks

Jemná hygienická utěrka Microfibre Chicopee výborná na leštění. Je ze 100% mikrovlákna, důkladně čistí beze šmouh, nepouští žmolky, nedrolí se, je antibakteriální a s dlouhou životností – lze prát v pračce (360 cyklů).

Jemná hygienická utěrka Microfibre Chicopee je ideální pro gastronomické provozy a hotely, kde zajistí snadný úklid všech povrchů.

Utěrka Lavette Super 10 ks

Rychleschnoucí utěrka pro optimální hygienu s minimem zápachů. Hrubší struktura pro větší nečistoty. Antibakteriální a s dlouhou životností – lze prát v pračce (360 cyklů).

Jedinečná kombinace vláken ve výrobcích Chicopee – Lavette Super zajišťuje jejich antibakteriální účinek předcházením růstu populace bakterií.

Utěrka Coffee Towel 10 ks

Chicopee® Coffee Towel je prvním čisticím hadříkem specificky navrženým k čištění kávovarů.

Udržování vašeho zařízení v čistotě a hygienicky nezávadném stavu je pro skvěle chutnající kávu zásadní. Díky své skvělé tepelné odolnosti a čisticímu účinku výrobky Chicopee® Coffee Towel zajistí, že si budete znovu a znovu vychutnávat kávu nejvyšší kvality.

Parní tryska je nedílnou součástí vašeho kávovaru. Pokud ji ale vhodným způsobem neudržujete, může být živnou půdou pro nebezpečné bakterie
nebo způsobit mechanickou poruchu. Pro snadný a účinný úklid nabízí výrobky Chicopee Coffee Towel následující výhody:

 • Tepelná odolnost (250°C) – testováno v souladu s normou ISO 12127
 • Certifikace pro styk s potravinami – důležité při používání mléka
 • Perforovaná vlnitá struktura – vylepšená ochrana proti bakteriím, snadnější máchání a opakované použití
 • Lze prát v pračce – určeny k opakovanému použití